Պետեկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է
«Հարգելի հարկ վճարող, 2026 թվականի հունվարի 1-ից հսկիչ (նույնականացման) նշաններով դրոշմավորված ծխախոտային արտադրանքի և ալկոհոլային ապրանքների վաճառքի դեպքում հաշվարկային փաստաթղթերում պարտադիր պետք է ներառել նաև այդ ապրանքների հսկիչ (նույնականացման) նշանների վերաբերյալ տեղեկությունը»։
Իսկ ի՞նչ եղանակով է այն ներառվում հաշվարկային փաստաթղթերում։ Այս մասին https://bizprotect.am/-ը տեղեկանում է ՊԵԿ-ից։
ՊԵԿ-ի տարածած տեսանյութում շաբաթվա հարցին պատասխանում է ՊԵԿ հեռախոսազանգերի կենտրոն-բաժնի մասնագետը։

The State Revenue Committee reminds:
“Dear taxpayer, starting from January 1, 2026, when selling tobacco products and alcoholic beverages affixed with control (identification) marks, it is mandatory to also include information on the control (identification) marks of those products in the settlement documents.”
But how should this information be included in the settlement documents? bizprotect.am has obtained details on this matter from the State Revenue Committee (SRC).
In a video released by the SRC, the specialist of the SRC Call Center Department answers the Question of the Week.