Մայիսի 4-ը այս տարի ոչ աշխատանքային կլինի, այն կփոխարինվի ապրիլի 18-ին
Այս տարի  մայիսի 4-ը ոչ աշխատանքային կլինի, այս մասին որոշումը ընդունվեց այսօր անցկացված Կառավարության նիստում։
Մայիսի 4-ին Երևանում կանցկացվի Եվրոպական քաղաքական համայնքի(ԵՔՀ) 8-րդ գագաթնաժողովը, որի ընթացքում նախատեսվում է մոտ 50 բարձրաստիճան պատվիրակության` երկրի կամ կառույցի ղեկավարի մակարդակով ներկայություն։ Հաշվի առնելով միջոցառման կարևորությունն ու Հայաստանի համար աննախադեպ մասնակցության մակարդակը՝ Երևան քաղաքի տրանսպորտի երթևեկությունն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով անհրաժեշտություն է առաջացել մայիսի 4-ի աշխատանքային օրը տեղափոխել:
Առաջարկվում է 2026 թվականի մայիսի 4-ի աշխատանքային օրը տեղափոխել 2026 թվականի ապրիլի 18-ը` շաբաթ օրը:

May 4 Will Be a Non-Working Day This Year; It Will Be Replaced by April 18
This year, May 4 will be a non-working day. The decision was adopted at today’s session of the Government.
On May 4, Yerevan will host the 8th Summit of the European Political Community (EPC), during which the presence of approximately 50 high-level delegations at the level of heads of state or heads of institutions is expected. Taking into account the importance of the event and the unprecedented level of participation for Armenia, it has become necessary to reschedule the working day of May 4 in order to ensure the effective organization of traffic in the city of Yerevan.